V úterý 17. září proběhl již tradiční Sedláčkův memoriál v atletice a středoškolský atletický pohár.

Závodů se zúčastnilo celkem sedm škol kroměřížského regionu, každá měla zastoupení v kategorii dívek i chlapců, včetně gymnázia z Liptovského Mikuláše, které je družební školou kroměřížského gymnázia. Po ránu poměrně studené a vlhké počasí, později příjemných 20 stupňů. V průběhu závodů padlo mnoho skvělých atletických výkonů. Závodili chlapci i dívky a to ve sprintech na 60m a 200m, v bězích na 400, 800 a 1500m, ve vrhu koulí, ve skoku dalekém, vysokém a ve štafetách. V několika disciplínách bylo dosaženo výborných výkonů i rekordů mítinku.

Družstvo hochů i dívek našeho AG bojovalo velmi urputně, padlo několik osobních rekordů, především Zbyněk Zábojník 184cm ve výšce. Dvě první místa vybojoval zcela suverénně Petr Ždára a to v bězích na 400 a 1500m. 1. místa dosáhla ve skoku dalekém nádherným výkonem 465cm Natálie Oravcová. Pěkná 2. místa vybojovala v běhu na 800m Lucka Miklišová a ve vrhu koulí Natálie Janíčková. Štafeta dívek na 4x200m doběhla na 3. místě. Kolektivní úsilí celého týmu bylo podtrženo skvělými individuálními výsledky a to znamenalo pro nás 2. místo v soutěži chlapců a 3. místo v soutěží dívek.

Velké poděkování za reprezentaci školy patří: Alexi Belisovi, Marianu Pražákovi, Richardu Miškovskému, Josefu Šumpíkovi, Petru Žďárovi, Martinu Jakubíkovi, Davidu Pluhařovi, Zbyňkovi Zábojníkovi, Janu Smolovi, Aleši Stuchlíkovi, Kubovi Chlupovi a holkám: Hance Kaňové, Natce Oravcové, Evě Sklenaříkové, Kristýně Jiříčkové, Míše Prokopcové, Blance Chvatíkové, Lucce Miklišové, Natálii Janíčkové a Barboře Havrlantové.

2853

2853

2853

2853

Dlaší fotografie.