Je tvým hrdinou Theresa Mayová, Benjamin Netanjahu, Frank Underwood nebo Tyrion Lanister? Pokud ano, zdá se, že tě zajímají mocenské hry, a v tom případě čti dál! Všem studentům naší školy nabízíme možnost připojit se k některému diplomatickému týmu Pražského studentského summitu OSN a za řečnickým pultem bojovat za svou novou vlast.

Studentský summit je velmi prestižní akce, která se koná v Praze pod záštitou AMO (Asociace pro mezinárodní otázky). Jedná se o simulaci skutečného fungování OSN a jejích dceřiných organizací; organizátoři Summitu se snaží o maximální přesnost simulace. Zájemci se přihlásí do výběrového řízení a po splnění podmínek se účastní několika přípravných setkání (která se konají většinou jednou měsíčně v Praze), a nakonec i závěrečné konference, která trvá šest dní.  V průběhu přípravných setkání i konference je možné absolvovat řadu doprovodných akcí, např. návštěvu ambasády své země nebo významných médií.

Akce je ideální pro všechny studenty se zájmem o politologii, mezinárodní vztahy a diplomacii. Summit nabízí možnost dozvědět se mnoho informací, na které ve škole není čas, získat praktické dovednosti z oblasti diplomacie, zlepšit své jazykové znalosti a řečnické schopnosti. Přestože Summit může nabídnout mnoho, není to zadarmo; zájemci se proto musí připravit na množství práce, spojené s přípravou na vyjednávání.

V loňském roce se za naši školu summitu zúčastnili dva studenti; Šimon Kinc ve výboru UNEA (životní prostředí) a Jakub Zavřel v organizaci DISEC (mezinárodní bezpečnost).

Pro více informací web Summitu:

https://www.studentsummit.cz/ nebo zde.

Zájemci se mohou přihlásit zprávou některému ze dvou loňských delegátů, oba také rádi poskytnou více informací.

Jakub Zavřel (DISEC): zavrel.kuba@seznam.cz

Šimon Kinc (UNEA): simon.kinc@seznam.cz