Za poměrně chladného podzimního počasí s občasným ranním mrholením a mlhou se běžel v úterý 24. září v Bystřici pod Hostýnem tradiční přespolák. Poprvé v historii se neběželo v biatlonovém areálu na Bedlině, ale tratě byly vytyčeny v lokalitě Pod Zábřehem bezprostředně za sportovním areálem pořádající školy Bratrství.

Závod je koncipován jako soutěž družstev jednotlivých škol od nejmladších žáků až po dorost. Družstvo může tvořit až šest závodníků, přičemž do výsledného pořadí se započítávají výsledky čtyř nejlépe umístěných závodníků družstva. Sešla se poměrně velká konkurence z celého okresu, především mnoho kroměřížských základních, ale i středních škol. Arcibiskupské gymnázium vyslalo do boje v letošním roce tři družstva, dorostence, dorostenky a starší žákyně (1.P + 2.S).

V silné konkurenci čtyř školních družstev se našim borcům podařilo obsadit velmi pěkné 2. místo, a to přesto, že jsme měli značný zdravotní handicap. Již po prvních desítkách metrů se Šimonu Lejsalovi obnovilo svalové zranění, nebyl vůbec schopen běžet, pohyboval se pouze mírným poklusem a v závěru jen chůzí. Musel se však dostat nějakým způsobem do cíle, abychom byli hodnoceni jako družstvo. A to nakonec zdárně vyšlo. Dorostenkám se tak nedařilo, a to i přesto, že Lucka Miklišová proběhla cílem jako první a zvítězila. Ostatní děvčata se pohybovala ve středu startovního pole a součet jejich umístění stačil na celkové 4. místo. Holky z primy a sekundy v silné konkurenci osmi týmů obsadily rovněž 4. místo, když jim 3. příčka utekla pouze o 2 pořadí.

Za houževnaté výkony moc děkujeme: Zuzce Horsákové, Hedvice Bláhové, Kláře Paštekové, Haně Šrubařové, Tině Valeriánové, Terce Cibulkové, Magdě Bartozalové, Lucce Miklišové a klukům: Petru Žďárovi, Martinu Jakubíkovi, Filipu Fuskovi a hrdinovi dne Šimonu Lejsalovi.

Další fotografie.