V neděli 6. října nás přijeli navštívit studenti z partnerské školy v Ružomberku. Netrpělivě jsme je vyhlíželi u kostela sv. Mořice. V šest hodin večer jsme se konečně dočkali. Tentokrát přijelo 18 dívek, chlapce nechaly doma.

Vzhledem k pokročilému času jsme si všichni odvezli své hosty domů, kde čekala večeře od maminky a první seznamování. Dodatečně jsme se shodli, že jsme si všichni se svými hosty skvěle rozuměli už první večer.

V pondělí dívky čekala návštěva největších skvostů, které Kroměříž nabízí, Květné zahrady a Arcibiskupského zámku v doprovodu našich učitelů. A odpoledne přišla s programem řada na nás. Vzali jsme své slovenské hosty do Olomouce. Tentokrát nás však nečekaly památky, ale troška adrenalinu v podobě Laser-game. A následně samozřejmě možnost zakoupit pár suvenýrů v Šantovce, či posedět u dobré kávy.

Třetí den jsme vzaly naše nové kamarádky do výuky. V hodině náboženství dostaly dívky dokonce možnost se zapojit.  A nakonec je čekala prohlídka školy vedená otcem Petrem Káňou. Svůj společný program jsme zakončili v kavárně.

Ve tři hodiny jsme se museli rozloučit. Už dnes se ale velmi těšíme na příležitost, návštěvu jim oplatit. Našli jsme si totiž nové přátele.

Tereza Chytilová, 5. K

2910

2910

2910

2910

2910