Ve středu 30. 11. 2016 pořádala Policejní škola v Holešově okresní kolo ve florbalu středních škol hochů a dívek. Naše Ágéčko obsadilo soutěž chlapců. Jednotlivá utkání se hrála na 2 × 10 minut hrubého času, probíhala na jednom hřišti a vždy se střídal zápas dívek a zápas hochů.

Ve skupině chlapců s námi soupeřila Obchodní Akademie Kroměříž a Policejní škola Holešov. Hned v prvním zápase jsme nastoupili proti domácímu týmu. Hra byla opticky poměrně vyrovnaná, avšak v důležitých momentech byl soupeř techničtější, důraznější, ale hlavně střelecky produktivnější. A to se projevilo velmi brzy, neboť jsme po rychlých brejcích po křídlech obdrželi dva góly. Do poločasu pak soupeř přidal ještě jeden. Přesto se nám také podařilo vstřelit branku a snížit na 3:1. Ve druhé půli se soupeřova mírná převaha přetavila v další góly do naší sítě. Utkání jsme prohráli 6:1. V dalším zápase proti sobě nastoupili domácí borci a hráči OA Kroměříž. Zápas se vyvíjel podobně jako v našem případě, ale „Obchodka“ hrála poměrně dobře a lépe domácím vzdorovala. Těm se naopak nedařilo tak výrazně střelecky jako proti nám. Celé utkání však policejní škola vyhrála v celku s přehledem 3:1 a o celkovém vítězi turnaje tak bylo rozhodnuto. Do posledního zápasu a boji o druhé místo jsme vstupovali s poměrně smíšenými pocity, neboť Obchodní Akademie ukázala, že nebude vůbec snadným soupeřem. Avšak od prvního hvizdu naši kluci soupeře zatlačili do jejich obranné poloviny a během prvních několika minut jsme vedli 3:0. Soupeře jsme přehrávali rychlostí, technikou, silou na míčku a tentokrát hlavně produktivní a úspěšnou střelbou. V poločase bylo skóre 7:0. Ve druhé půli si naši kluci už jen hlídali dosažený náskok a stálým a postupným tlakem přidávali další góly až do konečného stavu 12:1.

V obou utkáních jsme zanechali velmi slušný herní dojem a v turnaji jsme tak odsadili 2. místo.