Ve dnech 23.–24. března se účastnily naše „šplhounky“ Republikového finále ve šplhu na tyči. Šampionát byl tentokrát skoro „doma“ a to v nedalekém Holešově na tamní policejní střední škole. Odpadlo nám tak zdlouhavé a únavné cestování na soutěž a ubytování v cizím prostředí. Sešlo se celkem 10 dívčích týmů z celé republiky, které si svoji účast na RF vybojovaly v krajských kolech.

Celá soutěž začala tradičně ve čtvrtek odpoledne prvními dvěma koly. Děvčata začala poměrně velmi dobrými časy 3,17, 3,07, 3,29, 3,40. Tím jsme si vybudovali solidní základ a průběžné druhé místo v čase 19,95, jediní, spolu s Gymnáziem Trutnov pod 20,00 s. Soutěž je koncipována pro čtyřčlenná družstva, kde každá ze závodnic má 5 pokusů, z nichž se tři nejhorší škrtají, berou se nejlepší dva a sčítají se časy tří závodnic. Družstvo gymnázia Trutnov bylo poměrně nedostižitelné, neboť ve svém středu měl závodnici, která zašplhala za 2,27, což byl nový český rekord. V pátek dopoledne následovaly další tři kola. Ve čtvrtém kole se na nás dotáhlo družstvo gymnázia Olomouc-Hejčín, kdy se dosáhlo časové shody 19,55, ale my měli v tu chvíli lepší součet umístění 3 závodnic, takže jsme zůstávali na průběžném druhém místě. A tak bylo zřejmé, že se o konečném druhém místě rozhodne v pátém a posledním kole. Hejčín šplhal před námi a jedna jeho členka dosáhla na čas 2,95. Tím nás přeskočil. Pak šly na řadu naše holky a Markétě Kubátové se podařilo dát svůj nejlepší letošní výkon 2,91. Zároveň se zlepšila i Katka Chabičová a my se tak časově opět posunuli a udrželi druhé místo časem 19,03. Olomouc dosáhla na 19,18. Vítězné Gymnázium Trutnov dokonce vytáhlo svůj celkový čas hluboko pod 19 s na neuvěřitelných 18,19 s.

A tak po loňském třetím místě je to bezesporu pro náš tým ve složení Markéta Kubátová, Martina Honzíková, Katka Chabičová a Marie Poláková velký a krásný úspěch.

Blahopřejeme.