Je to již dlouhá historie, ani nedohlédneme na samotný počátek. V úterý 30. května to bylo po patnácté. Na hřišti ZŠ Oskol se sešlo celkem 7 fotbalových týmů církevních gymnázií, aby mezi sebou změřily síly v malé kopané. Turnaj zahájil zástupce starosty města Kroměříže pan Pavel Motyčka, který současně převzal záštitu nad celým turnajem. Všem hráčům pak do dobré hry požehnal jáhen Jan Berka.

Počasí bylo od rána slunečné a velmi horké a mezi jednotlivými zápasy tak hráči vyhledávali stín okolních stromů. Kolem poledne teplota dosahovala již tropickou třicítku. Na všechny hráče bylo apelováno, aby neustále doplňovali do organismu nezbytné tekutiny.

Hrálo s podle pravidel futsalu 4+1, ve dvou herních skupinách 2 × 10 minut. Ve skupině A byly 4 týmy, ve skupině B 3 týmy. Ve větší skupině to znamenalo odehrát 6 zápasů, ve tříčlenné skupině jen tři.

Skupinu A vyhrálo jednoznačně CGNŘ Olomouc, skupinu B pak náš AG tým. V následujícím semifinále se Olomouc střetla s Bigy Brno a vyhrála 1:0. Tím si otevřela cestu do finále. Naši kluci v semifinále narazili na KG Třebíč a těžký zápas vyhráli poměrem 2:0. A tak jako loni byli ve finále. Ale ještě předtím se musel odehrát zápas o 3–4. místo mezi Bigy Brno a Třebíčí. Zápas velmi vyrovnaný, v němž se v závěru štěstí a střelecká potence přiklonila na stranu Třebíče a ta vyhrála 4:2. Přišlo finále. Olomouc se v celém turnaji vyznačovala značnou převahou nad ostatními týmy, o čemž svědčily výsledky jednotlivých utkání ze skupiny 6:0, 7:0, 4:0. Avšak i náš tým ukazoval v jednotlivých zápasech svou sílu, taktickou vyspělost a herní dynamiku.

A to potvrdil i ve finále. Silná Olomouc hrála velmi dobře, první půle byla ještě vyrovnaná, šance byly na obou stranách. Ale především v druhé půli naši borci soupeře kondičně doslova uštvali, byli daleko rychlejší a důraznější na míči a soupeři evidentně docházely síly. Především duo Michal Cupák a Honza Beneš svými akcemi rozebírali totálně soupeřovu obranu. A z těchto akcí padaly také góly. Zápas jsme zaslouženě vyhráli 3:0.

Jedná se o historický úspěch, neboť jsme nikdy tento turnaj doposud nevyhráli. A tak se sluší vyseknout celému našemu týmu hlubokou poklonu za předvedenou hru a herní disciplínu. Rovněž dík i všem pořadatelkám a pořadatelům podílejících se na organizaci turnaje.