V pondělí 13. 11. 2017 se po mši svaté vydala AG-výprava skládající se ze sboru, scholy a ministrantů na pouť do Říma. Cílem bylo na generální audienci se Svatým otcem ve středečních dopoledních hodinách reprezentovat Českou republiku jako stát, kde by se v roce 2022 mohlo uskutečnit Celosvětové setkání mládeže.

Program byl opravdu náročný, a tak krátce po příjezdu na salesiánskou ubytovnu následovala první prohlídka města. Další den jsme se zúčastnili již zmíněné audience a myslím si, že hlavní důvod naší cesty byl naplněn více než dobře — Svatému otci i světu jsme ukázali, že česká mládež má radostná a otevřená srdce. Obrovským povzbuzením pro všechny jistě bylo osobní setkání s papežem Františkem, který za námi přišel po našem krátkém zpěvu.

Po skončení hlavního bodu programu pokračovala část sboru v oficiální části cesty na českou kolej Nepomucenum, kde měla zpívat v rámci oslav českého státního svátku Dne boje za svobodu a demokracii. U této události byli přítomní velvyslanci z mnoha různých zemí světa, mezi nimi také kardinál Dominik Duka a primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.

Za celý týden jsme navštívili mimo jiné největší baziliky, starověký Řím, Vatikánská muzea se Sixtinskou kaplí nebo také sídlo Vatikánského rozhlasu Rádio Vaticana.

Duch AGéčka jsme v sobě nezapřeli ani v Itálii. Rozezpívali jsme metro a společně s mladými z komunity Emmanuel jsme evangelizovali na Svatopetrském náměstí u kříže Světových dnů mládeže.

Cesta domů byla vyčerpávající i proto, že se z Říma nikomu z nás nechtělo. Nyní jsme již zpět ve víru školních povinností, nicméně plní pokoje a krásných vzpomínek.

Helena Jurčíková, 2. C

 

 

 

 

Výše vystavené fotografie v původní velikosti najdete na zonerama.com/agkm

Fotografie a video od studentky 5.K Hong Thuy Nguyen.

Fotografie studentky 2. C Heleny Jurčíkové.

Fotografie Aničky Gajdošíkové.

Odkazy na další články: zpravy.proglas.czfacebook.com/svetovednymladeze/svetovednymladeze