Každoročně v měsíci listopadu organizuje naše partnerská škola v polských Piekarech mezinárodní turnaj v sálové kopané. I letos jsme od partnerů obdrželi pozvání a tak mohl v pondělí 20. listopadu odcestovat náš fotbalový maturantský „Old Boys“ team na tento turnaj.

Celkem se ho zúčastnilo 5 mužstev. Katovice, Wojkovice, Bytom, domácí Piekary a naše AG. Hrálo se systémem každý s každým, tedy celkem 10 zápasů. Každý zápas trval jen 10 minut hrubého času, což je z herního hlediska dost málo. Ale byl to čas objektivní pro všechny zúčastněné.

Hned v úvodu v prvním duelu jsme hráli s domácími Piekarami. Od začátku jsme měli v poli převahu, daleko častěji jsme drželi míč, ale dobře takticky a pozičně hrající soupeř nám nedovolil dostat se do výrazného střeleckého zakončení. Čas nás tlačil a stav byl stále bezgólový a nerozhodný. V samotném závěru jsme ještě více vyvinuli extrémní tlak a vytvořili si tři jasné gólové šance, ale vyšli jsme opět naprázdno. Takže utkání skončilo 0:0. Družstvo Piekar hrálo v průběhu celého turnaje velmi dobře, všechna svá utkání s ostatními soupeři vyhrávalo s plným bodovým ziskem. Avšak i naši kluci ve všech svých zápasech vcelku s přehledem a jasně vítězili. S Katovicemi 2:0, s Wojkovicemi 3:0. Takže bylo zjevné, že o vítězství rozhodne skóre, tedy poměr vstřelených a obdržených branek. Verdikt padl v zápase s nejslabším družstvem v turnaji, s Bytomí. Domácí hráli s tímto soupeřem a porazili ho vysoko 7:0. A protože měli ještě zápas k dobru, museli jsme nasázet Bytomi co nejvíce branek. To se nakonec podařilo, když jsme se prostříleli k vítězství 12:1. Celý turnaj jsme tedy vyhráli skórem 17:1 a obhájili tak loňské prvenství.

Blahopřejeme celému týmu a současně i trochu „slzu uroníme“, neboť to byl asi jeho poslední zápas v barvách AG, v Polsku určitě.