Ve dnech 21.–26. 1. 2018 proběhl společný lyžařský kurz tříd 1.B a 3.T. Ubytování a také vynikající stravování bylo zajištěno v chatě Zátiší v Karlově pod Pradědem, části obce Malá Morávka v okrese Bruntál. Výcvik probíhal ve Ski Aréně Karlov, kde je na jeden skipas k dispozici 12 kilometrů propojených sjezdovek.

Od chaty a zpět nás k čtyřsedačkové lanovce každé dopoledne i odpoledne dopravoval objednaný ski bus. Lyžařské podmínky byly vynikající, jak kvalita sněhu, tak výběr sjezdovek pro jednotlivá družstva. Studenti byli rozděleni do tří lyžařských a jednoho snowboardového družstva, v nichž od pondělí do pátku zlepšovali své lyžařské dovednosti. Pokročilí lyžaři a snowboarďáci profesionálové ;-) zlepšovali hlavně svou techniku a zaměřovali se na carving. Studenti, kteří na lyžích či snowboardu stáli poprvé či podruhé ;-), se během kurzu naučili bezpečně a technicky dobře sjet svah, ať už je na něm sníh přírodní, technický, sníh mokrý nebo s ledovými plotnami, rovněž vyjet nahoru, pokud máme k dispozici pomu, kotvu či lanovku. K tomu jsme si všichni bez výjimky dostatečně užili radost z pohybu, pobyt na čerstvém vzduchu, výhledů na Praděd, který na nás občas vykoukl z mlhy a mraků, někteří z nás dokonce zahlédli raritu, zimní duhu.

Ve večerních programech pak studenti například zhlédli výuková videa a videa s rozborem svých jízd, absolvovali přednášky zásad jízdy a bezpečnosti pohybu na horách, přednášku o CHKO Jeseníky, lépe se poznali a zasmáli v programech „třída baví třídu“, někteří zájemci také zhlédli čtvrteční prezidentskou debatu. Ve středečním odpoledni se pak studenti a učitelé mohli pořádně zkoulovat (a trefit přitom i pana ředitele Košárka) nebo si postavit co nejvyššího třídního sněhuláka.

Velké poděkování za skvělou organizaci celého týdne patří vedoucí kurzu, paní Lence Jančíkové, všem instruktorům za odborné vedení družstev, zdravotnici za péči o všechny bolístky a jáhnu Jirkovi za duchovní program a přítomnost mezi námi. Všem studentům děkujeme za ochotu na sobě pracovat, za disciplinovanost, dochvilnost a za vytvoření dobré atmosféry!

Ludmila Řezáčová

Další fotografie.