V úterý 6. února zavítal do naší školy známý kněz P. Elias Vella, který působí na Maltě. Do České republiky pravidelně jezdí a pořádá semináře, duchovní cvičení a účastní se konferencí. Od roku 1993 působí na Maltě jako hlavní exorcista a prezident diecézní komise pro okultismus a satanismus.

V aule naší školy proběhla jeho přednáška na téma „Duchovní výzvy mladého člověka“. V úvodu přiblížil příběh z evangelia o nemocném člověku, který již 38 let čeká na uzdravení a Ježíš ho oslovuje a uzdravuje. Otec Vella zdůraznil, že Bůh zná každého jménem, zajímá se o člověka a přijímá ho takového, jaký je. V závěru zodpověděl několik dotazů z řad posluchačů.

Po přednášce se většina přítomných přesunula do školní kaple P. Marie, kde otec Vella celebroval mši svatou.

P. Elias Vella je také autorem mnoha duchovních knih. Tituly Ježíš – lékař těla i duše a Svatost je pro každého jsou k zapůjčení ve školní knihovně.

1331

1331

1331

1331

1331

1331

Další fotografie.