Do postní doby vkročili studenti a zaměstnanci školy společnou mší svatou v kostele P. Marie, kterou celebroval pomocný biskup pražský Mons. Václav Malý. Ve své promluvě povzbudil všechny přítomné k aktivnímu prožívání postní doby. Zdůraznil, že je důležité pečovat o naše srdce, aby bylo vnímavé k druhým, plné života a lásky. Postní liturgii doprovodil svým zpěvem sbor AVE pod vedením Mgr. Michaela Korbičky.

Po mši svaté otec biskup besedoval se studenty 3. ročníku v aule školy. Rovněž odpolední beseda v rámci činnosti České křesťanské akademie vzbudila zájem široké veřejnosti a návštěvníci zcela zaplnili prostor auly naší školy.

„Ve středu 14. 2. jsme měli my, studenti třetích ročníků, možnost zúčastnit se besedy s významnou osobností, s otcem biskupem Václavem Malým. Mohli jsme mu pokládat otázky jakéhokoli druhu. Zeptali jsme se snad na vše, od jeho cesty k Bohu a povolání přes vztah s Václavem Havlem až po názory na současnou církev a papeže. Tato beseda nám dala příležitost poznat dobrého muže, dostali jsme nový impuls do našeho duchovního života a můžeme si být jistí, že na nás naši biskupové nezapomínají a dělají pro nás to nejlepší. Byl to velmi povzbuzující vstup do doby postní. Děkuji za to.“

Anna Dulavová, 5.K

Další fotografie.