Je tu polovina února a s tím již tradičně spojené okresní a krajské kolo středních škol ve šplhu dívek na tyči. A tak jsme se ve čtvrtek 15. února vydali do tělocvičny střední zdravotnické školy v Kroměříži, abychom se pokusili obhájit loňské prvenství.

Na týmu jsou znát trochu obavy z družstva Veteriny, které nás loni svým výkonem poněkud „potrápilo“. Navíc jsme měli letos tréninkové manko, neboť matadorky Markéta a Martina se již připravují na maturitu a tak zdaleka nemohly věnovat tolik času kondiční a technické přípravě. Pozměnili jsme trochu i sestavu, kdy jsme Marušku nahradili Natálkou, což se ukázalo jako strategický tah. Každé družstvo má 4 závodnice, soutěží se v jednotlivcích, tak i v kategorii škol. Vždy probíhají 3 soutěžní kola, v každém kole má závodnice 1 pokus. Do celkového pořadí družstva se započítávaly dva nejlepší časy 3 nejlepších závodnic. Časy čtvrté závodnice se škrtají.

Holky tvrdě mákly a ukázaly týmového bojového ducha.

Výbornými a vyrovnanými časy 2,84+3,02+3,06+3,15+3,44+3,44 jsme dosáhli celkového součtu časů 18,95 s a obhájili tak loňské první místo. Jedná se o velmi kvalitní výsledek, na který jsme nedosáhli ani při loňském republikovém finále (19,24). Navíc jsme zabodovali i v hodnocení jednotlivkyň, kdy 2. místo obsadila Natálka Oravcová a na 3. místě byla Markéta Kubátová.

Pořadí škol:

  1. AG Kroměříž    18,95 s
  2. SPŠ Holešov    19,72 s
  3. TVŠ Kroměříž   22,43 s
  4. SPŠ Kroměříž   26,60 s
  5. SZŠ Kroměříž   26,69 s

Za kvalitní výkony děkujeme Kačce Chabičové, Natálce Oravcové, Martině Honzíkové, Markétě Kubátové a blahopřejeme k postupu na „Republiku“.

Další fotografie.