Stává se již tradicí, že se v této disciplíně našim děvčatům velmi daří, a to především na regionálních a krajských soutěžích. Ale poslední čtyři roky jsou tyto úspěchy umocněny postupem na republikové finále, které se letos konalo ve dnech 22.–23. března v Holešově.

Sešla se velká konkurence 11 středních škol z celé republiky, od Trutnova přes Poděbrady, Brno, Olomouc, Holešov, Choceň, Jihlavu, Jeseník, Frýdek-Místek až po Kroměříž. Děvčata v průběhu dvou soutěžních dnů měla každá k dispozici 5 soutěžních pokusů, dva ve čtvrtek a tři v pátek dopoledne. Z těchto 5 pokusů se 3 nejhorší časy škrtaly a do celkového výsledku se tak započítávaly pouze dva nejlepší. Šplhalo se po dvou a na rozdíl od krajského kola se startovalo na akustický signál a čas se měřil elektronicky.

Naše holky měly ve čtvrtek poměrně slušný rozjezd, kdy se vyrovnanými výkony probojovaly na průběžné třetí místo v soutěži v čase 20,43 s.

Ale čekaly nás ještě další tři páteční pokusy a to se pořadí velmi hodně a někdy překotně mění. Navíc se proti nám otočilo štěstí trochu zády, neboť Natálka Oravcová dostala ve čtvrtek večer horečku a tak musela páteční start vypustit. Holkám nezbývalo, než dále bojovat pouze ve třech, což je oproti kompletním týmům značný handicap. Ale děvčata se nevzdávala a v dalších pokusech ze sebe vydávala všechno především za nemocnou Natálku. Holky v každém kole ukrajovaly ze čtvrtečního času a postupně se po 5. závěrečném kole dostaly na výsledný čas 19,89 s, který znamenal celkové 3. místo v soutěži. Před námi těsně skončila BPA Brno časem 19,54 s. Vítězem se stalo zcela jasně gymnázium Trutnov v nedosažitelném čase 18,05 s.

Oproti loňskému druhému místu se to může jevit jako pokles, ale v reálu je to výborný výsledek již vzhledem k výše popsaným okolnostem.

Velké díky patří veteránkám Martině Honzíkové a Markétě Kubátové, které v soutěži končí, neboť obě maturují a samozřejmě Katce Chabičové a Natálce Oravcové, které snad budou startovat i v následujících ročnících.

1495

1495

1495

1495

Další fotky.