Národní muzeum a Slovenské národné múzeum připravilo v rámci Česko-slovenské a Slovensko-české výstavy, pořádané při příležitosti 100. výročí založení Československé republiky, soutěžní vzdělávací aktivitu pro žáky 2. stupně základních a středních škol z České a Slovenské republiky 100 let Československa v naší škole aneb Rodino, vyprávěj! Výsledky byly vyhlášeny symbolicky 28. března na Den učitelů.

Do soutěžní aktivity se zapojili i studenti naší školy (o výstavě jsme informovali na stránkách školy v prosinci 2017) a dosáhli velmi pěkného úspěchu: v konkurenci 52 kolektivů z různých škol získali zvláštní ocenění poroty, ve kterém porota zohlednila předevšímzpracování příběhů do multimediálních prezentací a využití prezentace při vernisáži výstavy. Podrobnější informace o výsledcích soutěžní aktivity najdete pod tímto odkazem. Pro ty, kteří by si chtěli připomenout atmosféru výstavy na AG a zároveň si prohlédnout práce dalších zúčastněných kolektivů, přidáváme odkaz http://cesko-slovensko.eu/skolni-vystavy/.

Co dodat? Projekt 100 let Československa v naší škole se ukázal jako záležitost velice inspirativní a věříme, že nezůstane ojedinělou akcí; snad podnítí zájem o rodinnou historii i u dalších tříd naší školy.

Aranka Řezníčková

1517