Ve dnech 21. až 23. května se studenti třídy 5.K Arcibiskupského gymnázia zúčastnili výměnného pobytu ve slovenském Ružomberoku. Pod dozorem paní profesorky Ivy Bekárkové se třída vydala na dlouhou a náročnou cestu do tohoto univerzitního města na severu Slovenska, které je co do počtu obyvatel srovnatelné s Kroměříží. Hostiteli našeho pobytu byli studenti předmaturitního ročníku Gymnázia svätého Andreja, kteří si pro nás připravili vskutku bohatý program.

Náš plán zahrnoval výlet do Demänovských jeskyní a do Vľkolince, kvízovou soutěž připravenou pro nás studenty z partnerské třídy a také přátelské florbalové utkání, v němž jsme se i přes porážku bili jako lvi. Ve středu jsme zpívali na školní mši svaté, pan ředitel nás provedl školou a byli jsme přítomni ve vyučování. Potom následovala návštěva radnice a mauzolea Andreje Hlinky, který je pro Slováky dodnes jedním z největších národních hrdinů.

Od této spolupráce tříd se očekávalo kromě seznámení se se slovenskou kulturou a mentalitou i posílení vztahů se studenty Gymnázia svätého Andreja, které je již přes 20 let naší partnerskou školou. Naplnění tohoto vytyčeného cíle se bez nejmenších pochyb velmi povedlo.

Ondřej Beneš, 5.K

 

 

 

 

 

 

Další fotografie Thi Hong Thuy Nguyen.

Další fotografie.