Se začínajícím Mistrovstvím světa ve fotbale se ve středu 13. června uskutečnilo také již 4. tradiční Mistrovství Arcibiskupského gymnázia na stadionu Základní školy Oskol. Tento turnaj se svými rozměry a počtem diváků mohl téměř rovnat prestižní a dobře známé celosvětové soutěži.

Proti sobě nenastoupily špičkové národní reprezentace, nýbrž týmy složené ze zástupců jednotlivých tříd. Ty však podávaly tak skvělé výkony a ukazovaly tak precizní akce, že by se za ně nemusel stydět leckterý národní tým. Celý turnaj se pak hrál podle pravidel futsalu a na čistou hru dohlíželi ostřílení fotbaloví kanonýři z letošních maturitních ročníků: Michal Cupák, Martin Pitron a Jan Beneš.

Na špičce turnaje se po střelecky velmi nabitém utkání umístila třída 3.C, která v samotném finále zvítězila nad 2.B. Z třídy 3.C také pochází nejlépe sehraná útočná dvojka turnaje, Ondřej Berčík a Adam Haninec, jemuž vždy stačilo pouze dorazit střely na bránu, které létaly od jeho spoluhráčů. Na třetím místě se poté umístili reprezentanti 3.B. Nejlepšími gólmany turnaje byli bez nejmenších pochyb Ondřej Beneš z 5.K, David Jančík z 3.C, Adam Barnet z 3.T a Pavel Přikryl z 3.A, kteří za celý turnaj předvedli řadu dechberoucích zákroků.

Hlavním cílem pro všechny zúčastněné týmy však nebylo vyhrát, ale zúčastnit se, a také si vychutnat skvělou fotbalovou atmosféru a vydařené sportovní odpoledne.