Pro šest studentů ze tříd 2.B a 3.B skončila výuka v tomto školním roce ještě o den dříve. Ve čtvrtek 14. června se totiž se svou vyučující ruského jazyka paní Elenou Volkovou vydali do Prahy na návštěvu Velvyslanectví RF v ČR, kde byli oceněni vítězové celostátní soutěže „Poznej Rusko lépe“, která je organizována za podpory Velvyslanectví RF v ČR.

Soutěž „Poznej Rusko lépe“ se koná již řadu let. Účastní se jí žáci a studenti, kteří studují ruský jazyk a jejich učitelé. Úlohy soutěže jsou rozděleny do tří částí: první je věnována kontrole znalostí ruského jazyka a skládá se z testu a napsání podrobné odpovědi podle určitého textu. Druhá a třetí část soutěže nabízí úlohy týkající se ruské historie a kultury. Soutěžící jsou rozděleni do tří kategorií podle délky studia ruského jazyka.

Mezi oceněnými bylo letos i 6 studentů Arcibiskupského gymnázia – 1. místa ve svých kategoriích získali Petra Tkáčová a Martin Pospíšilík, 2. místa obsadily Marika Tkáčová, Tereza Slováčková a Bára Polišenská a 3. místo obsadila Lucie Juřenová.

Diplomy a dárky vítězům předal velvyslanec RF v ČR Alexandr Vladimirovič Zmejevskij. Ve svém projevu k účastníkům soutěže zdůraznil, že vítězové budou mít možnost bezplatně studovat v Kurzech ruského jazyka při RSVK v Praze a v budoucnu za pomoci Zastupitelství Rossotrudničestva v ČR mohou získat vysokoškolské vzdělání v Rusku.

Po slavnostním předání cen jsme měli možnost si prohlédnout reprezentační budovu Velvyslanectví Ruské federace v ČR, která je pozoruhodnou pražskou stavbou se zajímavou historií a zvláštnostmi architektury. Pro všechny zúčastněné byla tato návštěva nevšedním zážitkem.

Oceněným studentům blahopřejeme k jejich úspěchu a děkujeme a vzornou reprezentaci školy.

Pavla Valentová