Naše nová laboratoř je už téměř hotová – k plnému zprovoznění stačí už jen připojit vodu, což by se podle předběžných plánů mělo zvládnout někdy v červenci. Jakmile se to podaří, určitě hodlám vyzkoušet, jaké možnosti se v ní ukrývají a zjistit, jak se v ní pracuje (laboruje).

A tuto (doufejme radostnou) zkušenost budu s potěšením sdílet s ostatními. Pokud tedy máte rádi chemii, nebo jste zvědaví na nové prostory, případně se jen nudíte o prázdninách, můžete se připojit: hodiny prázdninových laborek by mohly poskytnout zajímavé pokusy a příjemné rozptýlení – zváni jsou všichni studenti AGKM (a samozřejmě také kolegové z řad zaměstnanců).

Konkrétní datum a čas budou oznámeny (s několika denním předstihem) prostřednictvím facebookových stránek Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži – co je nového, ale lze také kontaktovat přímo mě na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a termín domluvit. Pokud byste měli zájem o určitý pokus, můžete svá přání posílat na výše uvedenou adresu (pokud možno uveďte potřebné chemikálie i pracovní postup), ale mějte při tom na paměti bezpečnost i zdravý rozum (ani Novičok, ani Semtex určitě připravovat nebudeme, i kdybyste z podezřelých webových stránek stáhli „zaručený návod“). Maximální počet účastníku jednotlivých cvičení je patnáct (i když navzdory své naivitě nevěřím, že bychom se tomuto číslu někdy reálně přiblížili). Plášť i ochranné brýle Vám budou k dispozici na místě.

S pozdravem a přáním nádherných prázdnin

Radek Nesiba