V úterý 27. 11. se sešly ve sportovní hale Štěchovice basketbalové týmy Gymnázia Kroměříž, Gymnázia Holešov, COPT Kroměříž a AG Kroměříž, aby mezi sebou sehrály zápasy okresního basketbalového turnaje v rámci Asociace školních sportovních klubů.

O vítězi bylo předem poměrně jasno, neboť Gymnázium Kroměříž mělo ve své sestavě kompletní basketbalový tým, který hraje za kroměřížskou Slavii. Ale boj o 2.–4. místo byl otevřenou záležitostí mezi ostatními školami.

Naši kluci zahájili duel s gymnáziem Holešov. Měli jsme od počátku výraznou převahu, jak v poli, tak především v obranném i útočném doskoku. Dařilo se nám i střelecky o čemž svědčí konečné skóre v náš prospěch 41:8. V našem druhém zápase jsme nastoupili proti týmu COPTu. Naši borci byli ve srovnání s prvním zápasem jako vyměnění. Téměř nic se nedařilo, hra byla neurovnaná, nedařila se střelba, špatně jsme bránili, špatně doskakovali jak v obraně, tak i v útoku. V poločase jsme prohrávali 20:11. Ve druhé půli jsme se přece jen dali trochu dohromady, zpřesnili hru, více soupeře tlačili, dařila se střelba. Asi minutu před koncem jsme srovnali skóre na 20:20. Ale pomyslné štěstí se v úplném závěru přiklonilo na stranu soupeře, který nám pár sekund před koncem zápasu dal koš. Zápas tak skončil 22:20 v náš neprospěch. Poslední utkání s gymnáziem Kroměříž bylo již jen otázkou výše skóre. Soupeř po všech stránkách zcela dominoval a s převahou zvítězil 67:19.

Naši kluci zahráli ve svých zápasech velmi dobře a patří jim za to velký dík.