V pátek 22. 2. 2019 se konal v Domu kultury v Kroměříži 21. reprezentační ples Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži. Letošním tématem se stal Oscary proslulý Hollywood. Na chodbách se promenovali známí paparazzi, hosté byli elegantní a noblesní.

Na hlavním sále hrál k poslechu i tanci taneční orchestr Akvarel, ve foyer k lidovým tancům vybízela cimbálová muzika Čabajka a v horním sále řádily studentské kapely Na Ostro a Silly Sheeps. Celým večerem nás svým komentářem mile a profesionálně provedli studenti Lukáš Lanč a Lukáš Juras z 3.B.

Zahájení plesu patřilo našim studentům a jejich slavnostnímu předtančení. Vystoupení však na účastníky čekalo více, od šermířského souboru Cruentus přes skvělé výkony profesionálních tanečníků (F. Straka 3.T, K. Němčeková 3.T, N. Petlachová 3.A s partnerem) k tanci našich maturantů. Závěrem proběhlo losování o 10 hlavních cen, z nichž hlavní byla iPad.
Po celou dobu konání plesu vládla příjemná a pohodová atmosféra, okořeněná setkáním absolventů s bývalými spolužáky a učiteli.

Děkuji mnohým řeholním komunitám, Charitám, firmám, rodičům, zaměstnancům, zastupitelům obcí z celé Moravy, absolventům a studentům AG za podporu.