V úterý  12. března  2019 přijal pozvání  k nám na Arcibiskupské gymnázium spisovatel , publicista, nakladatel a cestovatel  Martin Vopěnka z Prahy.  Se studenty  sekundy naší školy se sešel ve studentském klubu AG  a se žáky šesté třídy CZŠ ve školní knihovně. 

Studentům předčítal ukázky z vědeckofantastické knihy Nová planeta o vzdálené budoucnosti naší civilizace inspirované starozákonním Josefem a jeho bratry. Zamýšlel se na otázkami ochrany naší Země, co přínášejí moderní technologie. Potom posluchače seznamoval s dalšími tématy své tvorby - psychologickou  i autobiografickou prózou, životem za doby totality, zážitky z cest po horách a pustých místech naší planety (Rumunsko, Himálaje, Andy, Antarktida).  Studenti  měli připraveno hodně otázek, na které pan Vopěnka  velmi otevřeně odpovídal.

 

Odpoledne si povídal  se šesťáky o své románové trilogii pro děti a mládež Spící město, Spící spravedlnost a Spící tajemství. Vedl s dětmi debatu na téma odvahy, odpovědnosti i vzájemné pomoci.

Strávili jsme pěkný čas s panem Vopěnkou, který nás obohatil svým vyprávěním, zkušenostmi, rozhledem, vizemi o budoucnosti naší planety a vesmíru. Děkujeme.

 Knihovnice AG

2388

2388

2388

2388