Školní kolo chemické olympiády typu C si letos na naše studenty připravilo velice zapeklité problémy. V úkolech na ně čekala Matylda, která potřebovala pomoct s ohříváním polévky chemickou cestou, prostudování Formanova muzikálu z hlediska chemie či úklid kuchyně, který se Ivovi lehce vymknul z rukou.

S malinkým exkurzem k jádru věci (a to doslova) prozkoumali naši studenti ještě dvě základní tekutiny v lidském životě – krev a víno. V laboratořích pak velice pečlivě určovali obsah kyseliny vinné ve vínu, jímž jsme se opájeli na plese. 

Jako třešinka na dortu přišel test školního kola, v němž se Matylda vrátila, a místo ohřívání polévky tentokrát potřebovala poradit s ředěním kyseliny sírové a Ivův kamarád Pepík pro změnu zatoužil po domácí přípravě chlorovodíku. Tito tři rošťáci svými úkoly našim studentům pořádně zavařili mozky. 

Vítězem školního kola se stal Šimon Sukup (4. K), druhé místo obsadila jeho spolužačka Eva Pospíšilová (4. K). Trojici doplnil Jiří Zvoníček z 2. C. 

S ohledem na velikou náročnost letošního kola patří všem zapojeným studentům – Matyáši Mlčochovi, Elišce Františové, Elišce Schindlerové, Eriku Zemanovi, Vendule Spáčilové a Michaele Bečicové a vítězné trojici – uznání a velké poděkování za to, že to nevzdali a bojovali s náročnými úkoly, nad kterými se zapotili i místní chemikáři.