Pokud jste ve středu 13. března v 15:50 naladili Proglas, měli jste možnost pomodlit se křížovou cestu spolu se studenty AG.

Jelo nás osm, společně s bratrem jáhnem. Do olomouckého studia Radim jsme se dopravili školním autem. Po nelehkém parkování nás ve studiu mile přivítal zvukař Jaroslav Topinka a mladá pracovnice Proglasu, kteří nám vysvětlili, jak to bude probíhat.

Byla to pro nás zajímavá zkušenost, v živém vysílání jsme ještě nebyli. Museli jsme si dávat pozor, ať nezpůsobujeme zbytečný hluk. Když se rozsvítilo červené světlo, nebylo cesty zpět.

Modlili jsme se křížovou cestu, kde se v jednotlivých zastaveních rozjímalo nad událostmi ze života P. Richarda Henkese, které se propojovaly s utrpením Ježíše Krista. Seznámili jsme se tedy s příběhem osobnosti, kterou jsme možná dříve neznali.

P. Richard Henkes, něměcký kněz, který působil také ve Strahovicích na Hlučínsku, byl zatčen nacisty, jelikož se nebál kázat proti zlu režimu. Byl uvězněn v koncentračním táboře v Dachau, kde se dobrovolně přihlásil k ošetřování nemocných. Nakonec se také nakazil a zemřel. V současnosti probíhá proces jeho blahořečení.

 Zuzka Siudová, 3.C

2411

2411

2411