Stává se již tradicí, že se v této disciplíně našim děvčatům velmi daří, a to především na regionálních a krajských soutěžích. Ale posledních pět let jsou tyto úspěchy umocněny postupem do republikových finále, které se letos konalo ve dnech 21.-22. března 2019 v Holešově.

Po odchodu maturantek Martiny a Markéty se nám podařilo zacelit mezeru v týmu, a to Terkou Cibulkovou a Tinou Valeriánovou.

Sešla se velká konkurence 9 středních škol z celé republiky, od Trutnova přes Poděbrady, Brno, Olomouc, Holešov, Choceň, Prahy, Frýdek-Místek až po Kroměříž. Děvčata v průběhu dvou soutěžních dnů měla každá k dispozici 5 soutěžních pokusů, dva ve čtvrtek a tři v pátek dopoledne. Z těchto 5 pokusů se 3 nejhorší časy škrtaly a do celkového výsledku se tak započítávaly pouze dva nejlepší. Šplhalo se ve dvojicích a na rozdíl od krajského kola se startovalo na akustický signál a čas se měřil elektronicky.

Naše holky měly ve čtvrtek poměrně slušný rozjezd, kdy se vyrovnanými výkony probojovaly na průběžné třetí místo v soutěži časem 19,93s. Před námi bylo Brno a Olomouc.

Ale čekaly nás ještě další tři páteční pokusy, a to se pořadí velmi hodně a někdy překotně mění. Děvčata měla výborné třetí pokusy a posunula se na čas 17,70, což znamenalo průběžné vedení. Těsně nás pronásledovaly rovněž výborné holky z BPA Brno, které se po 3 pokusech vyhouply před nás časem 17,50. Následovalo čtvrté kolo, holky srazily opět čas dolů na celkových 17,16.  Super čas dala Natálka (2,57) a Terka (2,60). Brňačky po 4. kole měly čas 17,38. Následovaly poslední a rozhodující pokusy soutěže, bylo to již jen mezi Brnem a námi, stále bylo vše otevřené. Ale dívky z BPA se již nezlepšily, zatímco naše holky ještě ukrojily kus z průběžného času na výsledný 16,95, což znamenalo nový český rekord a 1. místo v soutěži. Tento náš výkon byl ještě podtržen 1. místem Terky Cibulkové a 3. místem Natálky Oravcové v soutěži jednotlivkyň.

V letošním ročníku se obrovským způsobem zvedla konkurence a jednotlivé výkony. Pro srovnání, v loňském ročníku jsme byli celkově 3. časem 19,83. Tento čas by letos stačil pouze na 7. místo. 

Velké díky patří všem holkám, zvláště Terce Cibulkové a Natálce  Oravcové, Katce Chabičové aTině Valeriánové.

 2433

 2433

 2433

 2433

 2433

Další fotografie.