Ve školní knihovně jsme prožili krásný podzimní měsíc zpestřený přírodou, resp. ptactvem zpěvným i bájným.

Každé pondělí jsme promítali filmy s tematikou přírody, poznávání a ochrany ptáků.

Na každý den byly připraveny luštěnky a kvízy s ptačí tématikou. S touto aktivitou jste se mohli zúčastnit i soutěžení. Vrátily se nám vyplněné listy od 18 luštitelů z řad studentů, žáků i pedagogů. Nejlepšího výsledku dosáhli dva žáci CZŠ Matyáš Volejník (5.tř.) a František Kordík (7.tř.) s 16 správně vyplněnými kvízy. V těsném závěsu se umístili žáci z 5. třídy Lukáš Vančura (15 testů) a Vašík Kordík (14), dále pak Ondřej Doubrava (12) a Terezka Stachoňová (8 testů). Zkuste si taky nějaké vyluštit (viz níže).

Krásné puzzle Ptáci 1000 dílků je již zdoláno!

Na 1. místě se bezkonkurenčně umístila Ivana Nováková ze 4.K s 225 dílky, 2. místo patří Honzovi Doubravovi z 1. P. s 130 dílky. Na 3. místě se umístila Nikol Urbanová (61 dílků), Simona Volná ze 4.K (51 d.), dále z CZŠ ze 6. třídy Michal Plašil a František Kordík ze 7. třídy (40 d.). Výhercům gratulujeme a všechny další soutěžící (Terezku Stachoňovou, Aničku Kutálkovou, Markétu Cihlářovou, Ondru Doubravu, Erika Zemana a další) zveme do knihovny pro drobnou odměnu!

Knihovnu nám vyzdobili studenti 1.A a 1.B bájnými ptáky dle jejich fantazie a představ. Dále pak žáci z družiny Církevní základní školy nám ozdobili knihovnu sovičkami, špačky či jinými dravci, a také omalovánkami na zemi. Učili se hravou formou poznávat naše ptactvo, důkladněji se seznámili se špačkem.

Všem děkujeme!

Knihovnice AG