Informace k jednotlivým aktivitám:

CESTOVATELSKÉ BESEDY

krouzkyMáš rád/a cestování? Pozvnávání nových krajů? Jejich života, zvyků, jídla... A neměl/a jsi zatím příležitost podívat se všude? Pak dojdi za námi na cestovatelskou besedu, kde se s námi o své cestovatelské zkušenosti z různých koutů světa podělí lidé nám blízcí, známí i neznámí...

Kontaktní osoba a více info: vychovatelka Minaříková

FLORBAL

Snahou je, aby to byl prostor nejen pro hru samotnou a její pilování, ale také pro setkání se v příjemné a pohodové atmosféře, zaměřené na spolupráci a komunikaci. Své dovednosti pak budeme moci ukázat na florbalovém turnaji domovů mládeže v Holešově či přátelských utkáních s SPŠ MV ČR v Holešově.

Kontaktní osoba a více info: vychovatel Souček

FOTBAL DÍVKY

Cílem tohoto kroužku není jen fotbal samotný a zdokonalování se v něm, ale také setkávání se s lidmi, které máme rádi, a při aktivitě, která nás baví a to vše v duchu fair play. Během našich setkávání jsou procvičovány herní dovednosti s míčem, které mohou děvčata následně využít ve hře. Otestovat svou herní zdatnost pak mohou také v několika přátelských utkání s jinými dívčími týmy (např. Střední policejní škola MV ČR v Holešově).

Kontaktní osoba a více info: vychovatelka Němčáková

FOTBAL CHLAPCI

Přijďte si mezi nás zahrát tu nejznámější kolektivní hru...

Kontaktní osoba a více info: prof. Pliska

HISTORICKÉ TANCE

krouzkyV tomto kroužku se učíme od nejjednodušších renesančních řetězových tanců tzv. bránlů, popsaných v dobovém zápisu francouzského kněze T. Arbeaua nazvaném Orchésographie, po složitější původní choreografie. V našem repertoáru máme začleněny i kontratance raného baroka, jež jsou zaznamenány ve sbírce Johna Playforda ze 17. století. Pro zpestření občas zařazujeme i nějaký lidový evropský tanec nebo tance historizující od současných autorů. Součástí kroužku je každoroční víkendový taneční seminář pod vedením lektorky z Prahy Hany Tillmanové.

Kontaktní osoba a více info: vych. Akubžanová

HISTORICKÝ ŠERM

Kontaktní osoba a více info: vychovatel Ševčík

HOKEJ

Setkáváme se pravidelně v měsících listopad až březen každou středu odpoledne na Zimním stadionu. Na pronajatém kluzišti trénujeme a hrajeme většinou studenti proti sobě, jedenkrát za měsíc pak hrajeme přátelské utkání proti bohoslovcům z Kněžského semináře z Olomouce.

Kontaktní osoba a více info: vychovatel Zemánek

KYOKUSHIN

Přijďte se seznámit se základy tohoto bojového sportu a zdokonalit tak své tělo a mysl.

Kontaktní osoba a více info: vychovatelka Droščáková

LUKOSTŘELBA

krouzkyPři střelbě z luku se každý stane lovcem, indiánem nebo středověkým bojovníkem. Zažijete pocit vzrušení i relaxace, napětí i odpočinku, dobrodružství i zábavy. Lukostřelba je ze zdravotního hlediska velkým přínosem nejen pro fyzické zdraví, ale také pro psychiku člověka. Při střelbě dochází k uklidnění, koncentraci a odpočinku organismu. Napomáhá k pěstování cílevědomosti, trpělivosti a důslednosti. Měla by učit nervosvalové koordinaci, a ač se to nezdá, posiluje svalstvo celého těla. Je výborná pro uvolnění stresů.

Kontaktní osoba a více info: vychovatel Souček

LEZENÍ NA UMĚLÉ HOROLEZECKÉ STĚNĚ

V tomto kroužku se naučíme základům lezeckých pohybů, technice lezení a jištění, slaňování, technice práce s lanem a to vše s využitím i pro lezení ve volné přírodě. Setkáváme se pravidelně každý týden na umělé lezecké stěně, kterou máme k dispozici přímo v budově školy.

Kontaktní osoba a více info: prof. Pliska

MEDIA VITA

krouzkyV roce 2013 založený soubor historické hudby, která je zároveň doprovodným tělesem skupiny historického šermu CRUENTUS. Podílí se na řadě vystoupení s historickým tancem a šermíři. Kdo chce poznat, zakusit a žít z krásy hudby dávných časů, šermířů, kejklířů, minesengrů a trubadúrů, je srdečně vítán. Setkáváme se každé úterý v „Kutlochu“.

Kontaktní osoba a více info: vychovatel Ševčík

 

MODELÁŘ

Náplní tohoto kroužku je tvorba plastikových modelů vojenské, převážně letecké techniky. Studenti se zde mohou naučit základní stavební postupy při vytváření věrných kopií letadel. Tento kroužek je dobrou alternativou ke sportovním aktivitám, učíme se v něm soustředěné práci, trpělivosti a pečlivosti. Vyrobené modely pak můžeme vystavovat v prostorách DM-AG.

Kontaktní osoba a více info: vychovatel Pořízek

DÍLNIČKA

krouzkyV tomto kroužku se budeme společně setkávat, abychom si vyzkoušeli různé netradiční výtvarné techniky, vyrobili si tak něco pro radost nebo jako dárek, zdokonalili se v tom, co už umíme a nebo se přiučili něčemu novému... Budeme pracovat např. s aktivitami: malování pěnou na holení, zdobení svíček voskovými pláty, dekorace z PET materiálu, dekorování silikonem, mokume, filcování, výroba šperků, zdobení krajkou, šití, aranžování... Těšíme se na vás každé úterý na Dílničce.

Kontaktní osoba a více info: vychovatelka Marie Geráková a Zdeňka Benešová

POSILOVNA

Tato zájmová aktivita je určena těm, kteří chtějí individuálně pracovat na zdokonalování své fyzické kondice. Místnost s posilovacími stroji je vám k dispozici každý den ve vyhrazený čas. V tuto dobu vám bude k dispozici také pedagogický dozor, který se vám bude snažit pomoci i svou radou.

Kontaktní osoba a více info: prof. Pliska, vychovatel Zemánek, vychovatelka Mrázová

VOLEJBAL

krouzkyKaždou středu se budeme učit základním volejbalovým technikám této kolektivní hry. Kroužek bude rozdělen do dvou skupin: začátečníci a pokročilí. Smyslem kroužku není jen hra a sport, ale také naučit se vzájemné spolupráci a zásadám fair play, které se pak snažíme přenášet do běžného života. Volejbal je na AG velmi oblíbenou disciplínou. Do kroužku chodí studenti ze všech ročníků, od primy až po maturanty. Někteří studenti reprezentují školu na volejbalových turnajích krajské úrovně.

Kontaktní osoba a více info: vychovatel Pořízek