program v kaplich

Mše svatá

Pondělní večerní mše svatá ve 20.30 hodin je obětována na konkrétní úmysly studentů, které se zapisují během dne v kapli P. Marie na připravené lístky.

Ročníkovky a adorace

Úterní mše svaté, tzv. Ročníkovky si připravují postupně všechny třídy. Studenti nacvičují zpěvy ke mši svaté a ve spolupráci se školním kaplanem scénku místo kázání. Rovněž v přípravě programu čtvrteční adorace se střídají jednotlivé třídy naší školy, ale i zaměstnanci a také studenti ostatních škol, kteří jsou ubytováni na domově mládeže.

Studentská mše svatá

Pro studenty všech středních škol v Kroměříži je určená tzv. Studentská mše svatá každou středu v 18 hodin v kostele sv. Jana v Kroměříži. V hudebním doprovodu liturgie se střídají studenti naší školy, pedagogické školy a konzervatoře.

studentske mse kromeriz 2018

Čtvrteční mše svatá se snídaní

Každý čtvrtek ráno v 7 hodin mají studenti možnost zúčastnit se mše svaté v kapli sv. Stanislava a poté jsou zváni na snídani do příjemného prostředí školní čajovny.

Desátek

Každý den o velké přestávce mají studenti příležitost ke společné modlitbě desátku růžence v kapli sv. Stanislava. Před modlitbou čtou studenti úmysly, které se zapisují během dne do sešitu v kapli. V letošním Svatém roce milosrdenství se v pátek modlíme místo desátku Korunku k Božímu milosrdenství.

Ranní chvály

Od pondělí do středy mohou studenti ráno v 6.30 hodin začít školní den adorací a modlitbou ranních chval v kapli P. Marie.

Svátost smíření

Od pondělí do čtvrtka je pro studenty v pravidelných časech příležitost ke svátosti smíření.

Po: 20-20.25, Út:19.30-20.10, St: 17.30-17.55 (kostel sv. Jana), Čt: 20.30-21

Komu určené časy nevyhovují, může se domluvit individuálně se školním kaplanem.