Dalo by se říct, že COVID vědě svědčí. Aspoň co se týká našich studentů a jejich práce v rámci SOČ (Středoškolská odborná činnost). Letos se naše škola zúčastnila vědeckého klání se třemi pracemi. V oboru fyzika to byl Šimon Sukup (Energetická bilance magneticky indukované reorientace Ni50Mn28Ga22 a konstrukce mikropumpy), v oboru ochrana životního prostředí Zuzana Siudová (Sucho a možnost jeho řešení pomocí permakulturního designu) a v oboru psychologie Lukáš Juras (Muž jako tabu).

Ani v jednom z kol naši vědci neudělali ostudu. V okresním kole Šimon Sukup a Zuzana Siudová zvítězili a postoupili do krajského kola. Lukáš Juras skončil v okrese šestý.

V krajském kole pak Zuzana Siudová obsadila druhé místo a Šimon Sukup svoji kategorii vyhrál a čeká jej pokračování v celostátním kole. Je to velký úspěch nejen vzhledem k tomu, v jaké době se celá soutěž odehrála, ale i k podmínkám (virtuální obhajoba pomocí natočeného videa, okresní i krajské kolo během dvou týdnů), s nimiž se naši studenti vypořádali nanejvýš uspokojivě.

Díky jim za reprezentaci a za ochotu dělat něco navíc. Právě toto dělá z lidí průměrných lidi úspěšné. Velká gratulace a vás ostatní zveme k účasti na dobrodružství zvaném věda i v dalších ročnících SOČ.

3439