V době koronavirové karantény a neobvyklé domácí školy v dubnu a v květnu 2020 vznikl časopis třídy 1.P. Tvorbou časopisu jsme propojili předměty ČJ a IVT s cílem, aby si každý žák vytvořil stránku do třídního časopisu. Důraz byl kladen na vlastní tvorbu obsahu textu, použití vlastní fotografie či kresby a typograficky správné naformátování stránky. Témata si žáci vybrali sami podle svých zájmů či oblíbených činností a oborů vědy.

Všichni primáni si zaslouží velké ocenění za snahu, pracovitost a dobré nápady. Společné úsilí nás všech je o to cennější, že se vše dělo prostřednictvím on-line komunikace, bez skutečných třídních „redakčních“ porad. Šéfredaktorka Iva koordinovala své spolužáky-redaktory pilně a zodpovědně a na závěr pěkně shrnula výsledek společné práce: „Myslím, že se nám časopis povedl a v každé stránce je něco z nás.“

Časopis je pro primány nejen dobrá vizitka jejich práce v tomto netradičním způsobu školního vyučování, ale i krásná památka na první společně prožitý rok na AG. Přijměte pozvání ke čtení.

Lenka Pospíšilová

Časopis v pdf