Ani v čase koronaviru nezalezl DKAG do nory a zúčastnil se otevřeného online turnaje Čtení na dobrou noc, který zorganizovala ve dnech 11.-17. 5. 2020 Asociace debatních klubů.

Od pondělka do čtvrtka proběhly čtyři debaty v základním kole, a to na teze z oblasti „Čtenářský deník“. S neuvěřitelným nasazením se náš tým Poslední přeživší ve složení Kateřina Bartošková, Martin Čureček a Anežka Navrátilová připravoval na teze: „Otčenáškova kniha Romeo, Julie a tma by neměla být povinnou četbou na českých školách“ a „Harry Potter a kámen mudrců: Studenti v Bradavicích by neměli být rozřazováni do kolejí“, přičemž každý den v jiné roli – jednou jako afirmace tezi obhajovali, jindy jako negace tutéž tezi vyvraceli.  Posuďte sami, jak skvěle spolupracovali a hecovali se ještě před začátkem debaty:

 4443

Sbírali zkušenosti, hltali informace, formulovali argumenty, napadali argumenty protistrany, rehabilitovali svoje argumenty, drželi si palce, povzbuzovali se na dálku a lepšili se zápas od zápasu. Je třeba říct, že většinou nastupovali proti týmům, které už za sebou mají v debatní lize řadu debat a můžeme je tedy označit za týmy mnohem zkušenější. Přesto se naši ve středu dočkali vítězství, i když ho nejdříve moc nečekali: 

 4444

O to víc je úspěch v debatě potěšil:

 4445

Co k tomu dodat? Posledním přeživším velké gratulace a těšíme se na další turnaje, ty prezenční i online. Vždyť – a na tom jsme se shodli všichni – při debatě se učíme i bavíme!

 A. Řezníčková

3446

3446

3446