Po pauze způsobené koronavirem proběhl 4. června 2021 konečně další AGfest. „Všichni jsme se potřebovali ujistit, že svět může být normální,“ dali se slyšet účastníci.

Asi i proto (a samozřejmě díky výbornému programu a obětavým pořadatelům) se na AGfest sjela spousta absolventů a příznivců školy. AGfest se tak stává prostorem, kde se scházejí současní i bývalí studenti a kde se můžete setkat s neopakovatelným prostředím, hudbou a festivalovou atmosférou.

A kdo zazářil na letošním AGfestu? Program zahájil smyčcový sextet studentek 3. ročníku Bows and Strings, následovalo taneční vystoupení děvčat ze 3. C, která neuvěřitelně rychle nacvičila pod vedením Doubravky Lexmanové dynamickou choreografii. „Při nácviku jsme se bály, že to nedáme, ale dopadlo to výborně a moc nás to bavilo,“ prohlásily dívky. Pak to „rozpálila“ Klára Šprochová za doprovodu Michala Košůtka a po nich vystoupil čerstvý absolvent AG Šimon Beneš. Do takto nastartovaného programu skvěle zapadlo mladičké hudební uskupení CMGband z prostějovského gymnázia a skupina Way To Go. Vrcholem programu bylo vystoupení M. Horáka. „Michal Horák byl boží. Byla to skvělá změna, první společenská akce po dlouhé době a my jsme si to užili nesrovnatelně víc než kdykoli jindy!“ vyhodnotili letošní festival studenti 3. C.

„Byl to legendární ročník,“ okomentoval průběh AGfestu hlavní organizátor Josef Grepl, „moc děkuju všem, kteří dorazili, a zaměstnancům, účinkujícím a studentům, kteří pomohli s přípravami. Bez nich by to nešlo.“

A. Řezníčková

3808

3808

3808

3808

Další fotografie.

Jiné další fotografie.