Dne 9. 11. nás svojí návštěvou poctil novinář a televizní reportér Jakub Szántó. Ten v letech 2013 až 2018 působil jako zahraniční zpravodaj České televize na Blízkém východě. O svých zážitcích napsal více knih, jedna z nich s titulem Za oponou války byla oceněna cenou Magnesia litera. A jaká byla přednáška?

Uskutečnila se 5. a 6. vyučovací hodinu 9. listopadu. Nejprve nám řekl krátce něco málo o sobě a poté se začal věnovat tématu Blízkého východu. Snažil se nám přiblížit jeho problematiku a jaký dopad má válka na civilní obyvatelstvo. Promítl nám několik ukázek ze svých reportáží, při kterých se například ocitl v bezprostřední blízkosti střelby. Všichni jsme mohli spatřit hrůzu války, při níž není ušetřen téměř nikdo.

 Abychom ovšem neodešli v depresivní náladě, pustil nám Jakub Szántó ukázku z velmi neobvyklé reportáže o žralocích natočené z bezprostřední  blízkosti.  Touto úchvatnou reportáží nám chtěl ukázat, že Blízký východ neznamená jen válku a terorismus.

Na závěr jsme měli možnost položit několik otázek,například zda je něco, čeho kvůli svému povolání lituje. Odpověděl, že ne. Přednáška se velmi podařila a rozšířila nám obzory o Blízkém východě.

Ludmila Maierová 3.B

4138

4138