Ve středu 4. dubna 2018 se devět našich studentů a studentek za doprovodu pana vychovatele Ševčíka zúčastnilo jubilejního XXV. ročníku Celostátní přehlídky církevních škol v Odrách.

Jako první z našich řad zahrál a zazpíval Lukáš Juras (písně Víla a Na oltář). Ve stejném bloku ještě zarecitovala Maruška Kolaříková báseň Bonboniéra státu Izrael (od Ephraima Kishona). Další AG vystoupení bylo až po dvanácté hodině, a tak jsme se vydali na malou svačinku do místní pizzerie. Po tomto výtečném posilnění jsme navštívili blízké muzeum – katovnu a tak tak jsme stihli recitaci „téměř místního“ ÁGéčáka Míti Chytila, který se svou básní Infekce od Václava Hraběte sklidil poměrně velký úspěch. Po tomto dopoledním programu dostali účinkující možnost poslechnout si zpětnou vazbu porotců.

V odpoledním bloku se na pódiu těsně za sebou vystřídaly rovnou tři AG vystoupení; Eliška Sedlářová přednesla báseň Jiřího Suchého – Sen zločince, Anička Dulavová vystoupila s básní Neila Gaimana – Den, kdy přiletěly talíře a Martina Petrůjová zahrála na housle melodie z filmů (Pán prstenů, Avengers) a zazpívala Rytířskou hymnu. Mezi naše další zástupce s hrou na nástroje patřila Lili Nedbalová, která na klavír zahrála Nocturno for Amsterdam od Ladislavy Jančové, a Brigi Němcová (housle) s Kikou Bulvasovou (klarinet), od nichž zazněly písně Together We´re Strong (od Fonse van Gorpa) a Over the Rainbow (od Harolda Ariena). Rovněž po tomto odpoledním programu dostali účinkující možnost poslechnout si názory a rady porotců.

Po večeři se většina z nás vydala do místního kostela sv. Bartoloměje na koncert Hradišťanu. Na čtyři poslední písně se k Jiřímu Pavlicovi a Hradišťanu přidaly také středoškolské sbory Datio a Cantate. Celý koncert se moc povedl a obecenstvo to také náležitě ocenilo. =)

Cesta zpět byla ve znamení fyziky – ve čtvrtek totiž čekal test z fyziky nejen 2. C, ale i 2. S. =D

Na čtvrteční galavečer (5. dubna) byli jako AG reprezentace vybráni Míťa Chytil a Martina Petrůjová.

V Odrách jsme navázali nová přátelství, získali mnohé zkušenosti a určitě jsme si to užili. Těšíme se na příští rok (?). =)