Ve středu 21.9.2022 proběhla ve Školní knihovně Noc literatury. Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU). Noc literatury je tento rok součástí kulturního programu pro české předsednictví v EU. https://www.nocliteratury.cz/

Srdečně zveme studenty i zaměstnance na veřejné čtení ukázek z evropské literatury.

V letošním školním roce 2021/2022 jsme díky daru Občanského sdružení při Arcibiskupském gymnáziu v Kroměříži mohli zakoupit tyto knihy a hry do Školní knihovny AG:

Naši milí čtenáři,

 Rády bychom Vás upozornily, že s blížícím se koncem školního roku se zkracuje čas na vypůjčení kvalitní literatury. Využijte tak možnosti a přijďte si pro plnou náruč knih na prázdniny. 

Můžete tak opravdu pomoci.

V měsíci dubnu se naše knihovna zapojila do kampaně ČAS PRO PŘÍRODU.  U příležitosti Dne země jsme se rozhodly sběrem starých, mobilních telefonů, tabletů a nabíječek přispět ke správné recyklaci a zároveň i tímto pomoci Ukrajině.

V posledních době nikomu nemohlo uniknout množství výtvarně ztvárněných krabic-boxů vystavených na chodbě poblíž učebny VV. Krabice nyní záhadně zmizely. Všichni jistě s napětím očekáváte, který z 27 krásných návrhů biblioboxu výtvarných skupin 2.A a 2.B se stal nejúspěšnějším.

V úterý jsme měli možnosti poslechnout si v knihovně AG zajímavou přednášku o 2 velkých osobnostech, biskupovi Kohnovi a knězi Aloisovi Musilovi.

V úterý 19.10.2021 v 18 h v naší knihovně na AG proběhla beseda s p. učitelem Mgr. Karlem Gambou.

Dne 05. 10. 2021 v 18 hodin se ve Školní knihovně Arcibiskupského gymnázia uskutečnila beseda s autorem knihy Tajemství Libosadu, Mgr. Petrem Hudcem.

Ve středu 22. 9. 2021 od 18 hodin u nás na AG, respektive ve Školní knihovně, proběhla Noc literatury. Noc literatury 2021 – Literární projekt Noc literatury .  Projekt organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC Praha (Asociace národních kulturních institutů zemí EU), zahraničními ambasádami v České republice a nakladatelstvím Labyrint.