Můžete tak opravdu pomoci.

V měsíci dubnu se naše knihovna zapojila do kampaně ČAS PRO PŘÍRODU.  U příležitosti Dne země jsme se rozhodly sběrem starých, mobilních telefonů, tabletů a nabíječek přispět ke správné recyklaci a zároveň i tímto pomoci Ukrajině.

Kampaň REMOBIL je určen pro všechny typy subjektů včetně občanů a funguje v celé České republice. Neziskový projekt sběru nepotřebných a starých mobilů.

Hlavním cílem je změna stavu, kdy se telefony hromadí v domácnostech a znamenají tak do budoucna enviromentální problém. Proto se snažíme všem nabídnout co nejjednodušší způsob, jak se nepotřebných telefonů zbavit.

Zároveň se z každého telefonu přispívá 10 Kč na charitativní účely a díky recyklaci mobilů dochází k opětovnému využití surovin. To v součtu znamená například významné úspory vody a snížení produkce ekvivalentu CO². Oboje vzniká nebo se spotřebovává při těžbě nerostných surovin nutných pro výrobu, například nových mobilních telefonů.

Více se dočtete na https://remobil.cz/

Sbírka na AG během měsíce dubna byla úspěšná, a tak pokračujeme dále. Proto můžete nosit své staré mobilní telefony a tablety opět do knihovny.

Vaše knihovnice 😊

4507