Během školního roku 2019/2020 proběhne na AG projekt s názvem ZA 10 DESET. Můžete být u toho, můžete jít kus cesty s námi. Proč se na ni vydat a k čemu je to dobré?

Za 10 měsíců spolu poznáme 10 osobností, které nás mohou inspirovat a prostřednictvím nichž si představíme 10 ctností, které mohou v našem životě – pokud to dovolíme - doplnit něco, co nám chybí. A to společně i každý sám za sebe, podle toho, jak to komu vyhovuje.  

Celý projekt je dobrovolný. Vytváří možnost růst, tvořit a prohlubovat kořeny toho, kým jsem, nebo změnit cestu a zkusit se stát někým jiným, novým. Záleží na každém, co si z toho je schopen vybrat. Je to pouť. To znamená, že každý jde svým tempem, jak stačí. Jde sám, ve své originalitě, a přitom společně k jednomu cíli.  Není to závod, nejde o kilometry duchovního nebo duševního života. Rozhoduje jen jedno, nevzdávat se, dát si klidně přestávku, když už toho je hodně, ale pokračovat. Pro někoho to může být duchovní obnova, pro jiného misie, jindy třebas jen seznámení s člověkem, který mne může v životě inspirovat a být mi v určitý čas průvodcem v konkrétní životní etapě. Nezáleží na tom, za koho se považuješ. Věřící, nevěřící, hledající. Určité vzory potřebujeme všichni. A na složitých cestách života není od věci mít průvodce, mapu, GPS.

Každý měsíc se seznámíme s jednou z následujících osobností. Někdy k tomu poslouží vyučovací hodina, jindy volnočasová aktivita. Budeme poznávat jejich osudy, myšlenky, přemýšlet o tom, jaký příklad nám dávají, a především s námi budou po celý školní rok žít.

 

Osobnosti a ctnosti, ve kterých jsou nám příkladem :

Září – Pier Giorgio Frassati – odvaha

Říjen – Christian de Chergé – víra

Listopad – Anežka Česká – spravedlnost

Prosinec – Josef Toufar – trpělivost

Leden – Chiara Petrillo – láska

Únor – Pio z Pietrelciny – pravdivost

Březen – Řehoř Mendel – naděje

Duben – Hildegarda von Bingen – moudrost

Květen – Edith Stein – věrnost

Červen – Tichon Zadonský – pokora

2791 za1010 text