Místní skupina České křesťanské akademie v Kroměříži organizuje již dlouho přednášky a besedy ve spolupráci s Arcibiskupským gymnáziem. V uplynulém školním roce proběhlo osm akcí, kterých se účastnili jak studenti školy, tak i široká veřejnost.

V září přednášel Mgr. Evžen Petřík na téma Alexej Čepička, neslavný kroměřížský občan, v říjnu navázala přednáška polárníka Jaroslava Pavlíčka, Jak přežít v drsné přírodě. Poslední akcí roku 2021 pak byla beseda s generálem Petrem Pavlem. Mluvilo se o bezpečnosti v Evropě a v České republice.

Rok 2022 zahájila v březnu přednáška historika P. Jana Larische o knězi Aloisi Šebelovi. Aktivním občanovi a mučedníku z Osvětimi. Ještě v březnu následovala přednáška JUDr. Lenky Bradáčové, (Ne)srozumitelná justice. V dubnu proběhly také dvě akce. Nejprve přednášel otec Vojtěch Kodet a jeho promluva Život v pravdě zaujala plnou aulu školy. Přednáška Ing. Martina Kvapilíka s názvem Manželství, polyamorie a homosexuální vztahy proběhla ve školním klubu. Poslední akcí školního roku byla přednáška a beseda s Pavlem Fischerem na téma Válka na Ukrajině a bezpečnost v Evropě.

Mgr. Štěpán Bekárek

4637

4637

4637

4637

4637

4637

Další fotografie