Září, to není jen začátek školního roku. V polovině měsíce si každoročně připomínáme Den církevního školství. Ten slavíme v den svátku svaté Ludmily, babičky svatého Václava, která je také patronkou křesťanských vychovatelů a učitelů. V letošním roce připadla oslava na pátek 16. září.

Hlavní část oslav proběhla během pátečního rána ve vestibulu gymnázia. Členové týmu Pastoračního centra Pod Věží nabízeli studentům a zaměstnancům lahodnou kávu, čaj a různé druhy sladkostí pro zpříjemnění celého dne. Společně tak dokázali prozářit i sychravé páteční ráno.

Páteční akce však nebyla jedinou připomínkou Dne církevního školství. Již ve středu 14. října sloužil studentskou mši svatou v kostele svatého Jana vzácný host – otec Karel Skočovský, absolvent gymnázia, který zde ve školním roce 2013/2014 působil také jako jáhen.

Den církevního školství se v České republice slaví pravidelně již od roku 2000. Na naší škole si připomínáme také další významné dny. Jen během podzimu se jedná například o Misijní a Červenou středu.

Matěj Maděra 

4713

4713

4713

4713

4713

4713

Další fotografie: Mše sv. s P. Karle SkočovskýmPáteční ranní oslava