Zrušit výběrové školy a zavést výpověď ze zaměstnání bez udání důvodu? To jsou otázky, ze kterých vířilo v hlavě třem debatérkám DKAG během celého uplynulého víkendu.

Ve dnech 23.-25. 10. 2020 se totiž uskutečnilo první letošní kolo Online debatní ligy, kterou pořádá Asociace debatních klubů (ADK). Debatní klub AG v něm reprezentovaly Kristýna Bulvasová, Anežka Navrátilová a Doubravka Lexmanová s podporou dalšího člena týmu, Martina Čurečka.

Debatní soutěže se zúčastnilo 20 týmů, které vedly celkem pět náročných debat  na dvě teze připravené (Žáci by měli absolvovat povinnou školní docházku pouze na jednotných nevýběrových základních školách. Zaměstnavatel by měl mít právo propustit zaměstnance bez udání důvodu.) a jednu nepřipravenou (Sociální sítě by měly mazat dezinformace.). V těžké konkurenci se naše děvčata neztratila, přestože pro dvě z nich to byl úplně první turnaj v debatní lize, a vybojovala ve dvou debatách cenná vítězství a body do celoroční tabulky.

A co na turnaj říkají účastníci? „Turnaj byl opravdu obohacující, a to nejen co se samotného debatování a nových zkušeností týče, ale také proto, že se náš tým mohl dozvědět něco více o problémech, které v dnešní době v záplavě zpráv o koronaviru zanikají,“ zhodnotila přínos akce  Kristýna. A Anežka k tomu dodala: „Ze začátku mě mrzelo, že to nemůžeme prožívat naživo a nasát tu správnou atmosféru debaty. Ale i debata doma v teplácích má něco do sebe. Navíc jsme poznali nové debatní týmy a získali zkušenosti.“

Kromě toho mají členové DKAG spoustu plánů, pokračují v pravidelné činnosti klubu on-line a těší se na další turnaje. 

 Aranka Řezníčková

3581

3581

3581