Jestli ano, jste stejní borci jako debatérky AG, které to dokázaly přesvědčivě, tedy 3:0, v předvánočním turnaji Online debatní ligy, jenž proběhl 18.–20. 12. 2020.

Debatní klub AG měl totiž v turnaji opět své zástupce: tým People, jehož stabilním základem bylo duo Anežka Navrátilová a Doubravka Lexmanová. Tuto dvojici během víkendu doplnily střídavě Kristýna Bulvasová a Anna Chytilová (pro kterou to byla první účast v turnaji – gratulujeme!) a vypomohli i liberečtí debatéři.

Všechny debatérky daly přednost seberozvoji před pečením cukroví a jinými předvánočními činnostmi, což se jim mnohonásobně vrátilo: dozvěděly se spoustu nových informací, zdokonalily se v debatní strategii, získaly nové kontakty a navrch se ještě pobavily, když obhajovaly tezi Rodiče by neměli dětem říkat, že dárky nosí Ježíšek (mimochodem, obhájit se jim nepodařilo, možná i proto, že moc dobře vědí, že Ježíšek dárky přece nosí!). Všechny obhájené i neobhájené teze jsou však především úžasnou příležitostí zdokonalit se v kritickém myšlení a komunikačních dovednostech, a nezbývá než popřát všem členům debatního klubu, aby neztratili ani v novém roce 2021 energii a chuť ve svých činnostech pokračovat.

A. Řezníčková

3668

3668

3668

3668

Příprava na turnaj obnáší hodiny náročné práce