V debatním klubu se pořád něco děje a teď na jaře aktivit přibývá. Co všechno se v klubu odehrálo během března?

Anežka Navrátilová s Kristýnou Bulvasovou jsou výborná dvojka lídryň, která neustále vymýšlí, jak ještě lépe trénovat a zvyšovat tak úroveň debatního klubu. Klub propagují i návštěvami tříd, kde v online hodinách převádějí, jak vypadá debata. Členové klubu na sobě intenzivně pracují a překonávají výzvy. V současné době se pustili do náročné přípravy argumentace na tezi Ochrana investigativních novinářů by měla mít oporu v zákoně. 

Proběhly hned dvě přátelské debaty s týmem Ponto SGV, do kterých se zapojili i nováčci. Debaty  s Velehradskými se počítají do Debatního poháru a všichni se těší, že v nich budeme pokračovat.  

V březnu pokračovala Online debate league. Smíšený tým AG a SGV doznal změn – ke Kristýně Bulvasové (AG) a Markétě Ambrozkové (SGV) přibyla Anežka Navrátilová a Vojtěch Mrlík. V turnaji, který proběhl ve dnech 12. -14. 3. 2021, zaznamenal hned dvě vítězství v debatách, a to na témata: Foreign movies and shows should only be broadcasted in the original language a The media should show full horrors of war. Zdá se, že týmu se v tomto složení báječně daří, nezbývá tedy než popřát hodně zdaru.  

Jak vidíte, debatéři se nezastaví. A stále jsou vítáni i noví zájemci o debatování! Pravidelné schůzky DKAG probíhají v Teams každé úterý v 16.00. Pokud byste se chtěli přidat (nejdřív třeba i na zkoušku) a zkusit debatu, ať už v češtině nebo angličtině, stačí napsat Anežce Navrátilové nebo Kristýně Bulvasové. Přidejte se k těm, kteří rostou každou debatou.    

A. Řezníčková

3727