„Smyslem debatování je učit se, ne vítězit.“

Trojice debatérů DKAG se vydala na pracovní výjezd na gymnázium Open Gate v Babicích u Prahy. V termínu 27. – 29. 9. tam Asociace debatních klubů pořádala první událost letošní, již XXV. debatní ligy a zároveň školení pro začínající debatéry. Této příležitosti se chopili Kristýna Bulvasová, Doubravka Lexmanová a Michal Ondroušek a mohli tak nejen sledovat zkušené debatéry v akci, ale i načerpat nové informace o debatování.  

Zhlédli dvě debaty: debatu národní juniorské reprezentace a debatního klubu Open Gate na téma Měla by být zavedena 100% dědická daň a exhibiční debatu v britském parlamentním stylu, které se zúčastnily týmy rozhodčích. Debatovalo se na téma Tato vláda lituje chovu zvířat.

V rámci školení tým AG absolvoval dvě praktické debaty: Středoškoláci s dobrým prospěchem by neměli mít povinnost chodit do školy a Sociální sítě přinášejí více škody než užitku. Z klání si přivezl spoustu nových zkušeností, o které se podělí s ostatními členy DKAG. Držíme palce, aby je všichni úspěšně využili v letošních debatních soutěžích. 

2899

2899

2899