DM AG poskytuje ubytování žákům Arcibiskupského gymnázia a žákům/studentům ostatních středních škol, popř. VOŠ. DM je v týdnu otevřen od neděle 17.00 hodin do pátku 14.30 hodin.

Ubytování chlapců a dívek je realizováno odděleně. V současné době je na DM AG možno ubytovat 311 žáků.

 

Informace pro nové zájemce o ubytování na DM pro školní rok 2023/2024

Ubytování v DM AG se posuzuje na základě přihlášky, kterou pro nezletilé osoby podávají rodiče (zákonný zástupce žáka). Osoby plnoleté si přihlášku podávají samy. Oznámení o přijetí nebo nepřijetí žáka/studenta do DM je zletilým či zákonným zástupcům nezletilých sděleno písemně.

Ubytování v DM AG je poskytováno žákům AG a při volné kapacitě i žákům/studentům ostatních středních škol, u kterých bude rozhodnuto o ubytování po ukončení příjímacího řízení na AG (v průběhu června). Umísťování žáků/studentů k ubytování do DM se řídí Vyhláškou č. 108/2005 Sb., o školských výchovných a ubytovacích zařízeních a školských účelových zařízeních, ve znění pozdějších předpisů (viz § 4).

Tiskopis přihlášky je možné stáhnout na webových stránkách školy Domov mládeže > Ke stažení nebo přímo:

 

Přihlášku je možné odevzdat osobně, emailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) anebo poštou na adresu:

Arcibiskupské gymnázium v Kroměříži
Domov mládeže
Pilařova 3, Kroměříž 767 01

V případě, že jste podali přihlášku k ubytování na DM a z nějakého důvodu pomine Váš zájem o ubytování, prosíme o sdělení této skutečnosti písemně nebo elektronicky na  adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Celodenní stravování

je realizováno ve školní jídelně AG, která sídlí v budově školy a DM. Jídelna zajišťuje snídaně, přesnídávky, obědy a večeře. Na oběd mají možnost volby ze dvou nabízených jídel.

Studenti mají možnost využít k nákupu základních potravin či obědových balíčků také v Bistru u Mořice, které sídlí v prostoru školy hned vedle jídelny. Bistro je otevřené v pracovní dny od 7.00 do 14.00 hodin.