Během projektového týdne jsme se vydali do Adršpašských skal u Teplic nad Metují, abychom se zdokonalili v lezení po skalách.

 První den po příjezdu a úspěšném postavení stanů jsme začali prací s lanem, uzlováním, základy lezení a slaňování. Další dny jsme zdolávali různě obtížné cesty na kopci Křížák. Přestože někteří lezli poprvé, tak byli plni odhodlání a podávali skvělé výkony.

 Večery jsme většinou zakončili u táboráku. Prošli jsme si také skalní město a obdivovali krásy adršpašských skal při západu slunce. Počasí nám přálo, bouřka přišla až předposlední večer, když už jsme byli zpátky ve svých stanech. Při posledním táboráku nás navštívila liška, která prošla kempem a zmizela v lese. Na druhý den ráno někteří zjistili, že se jim ztenčily zásoby jídla. Liška si na vánočce nejspíš pochutnala, avšak těstoviny a ovesná kaše jí moc nechutnaly, tak je alespoň roztahala mezi stany.

Za celý projekťák jsme se zdokonalili v lezení na pískovcových skalách a užili jsme si spoustu dobrodružství. Někteří si odnesli drobnou „horolezeckou vyrážku“, ale všichni jsme odjížděli domů spokojeni a plni nových zážitků. Velký dík patří pánům Bekárkovi a Pliskovi, kteří tento projekt zorganizovali.

Klára Šenkeříková

2019 0018

2019 0018

2019 0018

2019 0018

2019 0018

Další fotografie.