V neděli 16. 6. v 7 hodin ráno jsme vyjeli z Kroměříže do Calais. Cesta byla náročná, jelikož jsme  jeli přes 20 hodin. V Calais jsme nastoupili na trajekt, kterým jsme se přeplavili přes průliv La Manche.

Na druhý den jsme dorazili do Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, kde jsme navštívili malebné město Bath a v něm Římské lázně.

Když jsme dojeli, prošli jsme si město, které bylo renovováno podle plánů Johna Wooda a Johna Wooda Jr.

Pak jsme se dostavili na hlavní ulici a tam jsme měli rozchod. Ke konci dne jsme nasedli na autobus a jeli do svých hostitelských rodin, které nás čekaly ve Walesu. Ty si nás vyzvedly na parkovišti poblíž města Bridgend.

Další den jsme se probudili, nasnídali, a odjeli do Bridgend Ravens Rugby Football Club, kde jsme měli školu. Zde od 9 do 12 hodin probíhala výuka, která spočívala v hraní her zaměřených na procvičení slovní zásoby, rozvoj komunikačních dovedností, psaní kratších textů atd.

Po škole jsme jeli do hlavního města Walesu, do Cardiffu, velšsky Caerdydd. Tam jsme měli rozchod na nábřeží zvaném Mermaid Quay, kde se rovněž nachází kulturní centrum Walesu Millennium Centre, které je sídlem Velšské národní opery. Pak jsme se vydali na Cardiffský hrad. Tento hrad patřil Johnu Stuartu, hraběti z Bute.

Hrabě obdivoval středověký umělecký styl, a proto nechal i svůj hrad vystavět v tomto stylu. Celá prohlídka proběhla v angličtině, což ničemu nevadilo, naopak jsme si ji výborně užili (i když jsem zaslechla, že někdo nerozuměl přízvuku průvodkyně).

Pak následoval rozchod. Byla možnost navštívit obchodní dům, Poundland, neboli vše za libru a samozřejmě Primark.

Ve středu ráno nás opět čekala škola a pak jsme zamířili na poloostrov Gower, do vesnice Rhossili, kde jsme měli po zbytek dne volno. Na výběr jsme měli mezi písečnou pláží a cestou na mys Worm's Head, na který se dalo dostat jen v jistém časovém úseku, protože se cesta tam zaplavovala při přílivu. Cestou na Worm's Head jsme viděli mnoho škeblí přilepených na kamenech. Dále tam byly sasanky, řasy, krevety a dokonce jsme viděli i malého žraloka, který byl v jedné z tůní a čekal na příliv. O půl šesté jsme vyrazili zpět na místo setkání, kde si nás vyzvedly rodiny.

Ve čtvrtek jsme měli poslední den školy. Po škole jsme vyrazili na zříceninu kláštera Tintern. Tady jsme měli 1 hodinu rozchod, abychom si mohli trosky blíže prohlédnout. Potom jsme se jeli podívat na hrad Chepstow a pak vyrazili na pobřeží města Bridgend, kde jsme se mohli jít  podívat na atrakce či na pláž.

V pátek jsme jeli do Londýna. Autobus jsme nechali u O2 arény a metrem, kde byl hrozný vzduch a spousty lidí, se přiblížili do centra. Šli jsme se podívat na Big Ben a Westminster Palace. Potom následoval Piccadilly Circus, na který jsme jeli doubledeckerem a kde jsme měli rozchod. Dále jsme metrem putovali na Baker Street, odkud se ti, kteří měli zaplacený vstup, vydali do muzea voskových figurín Madame Tussauds a zbytek studentů měl rozchod. Já a spolužák jsme se šli podívat do Regent's Park.

Po opětovném setkání jsme šli k London Eye, kde byla také možnost navštívit 4D kino.

Ke konci dne jsme se plavili lodí zpět k O2 aréně. Při plavbě lodí jsme, kromě jiného, viděli Tower Bridge, HMS Belfast, křižník jejího veličenstva, který byl používán v druhé světové válce a mnoho dalšího.

Cesta zpátky byla také náročná, jelikož jsme za Frankfurtem zůstali stát v koloně a domů jsme přijeli až okolo osmé. Nicméně v autobuse nám pustili film Zpátky do budoucnosti 1 a 2, takže se to dalo přežít. J

Celkově byl tento projekt zábavný, až na tu spoustu rozchodů určenou k poznávání.

Vendula Spáčilová 2.C

2019 0189

2019 0190

2019 0191

2019 0192

2019 0193

2019 0194

2019 0195

2019 0196

2019 0197

2019 0198

2019 0199

2019 0200

2019 0201

2019 0202

2019 0203