Ve dnech od 23. 4. do 25. 4. 2022 jsme se zúčastnili debatní soutěže v Praze. V sobotu a neděli jsme si zadebatovali na tzv. Open turnaji Debatního poháru a v pondělí jsme dostali jedinečnou možnost sledovat finálovou debatu Debatní ligy.

Do finále Debatní ligy jsme totiž nepostoupili, takže jsme se mohli zúčastnit pohárového open turnaje, který jsme si náležitě užili. Vystoupili jsme ve čtyřech debatách; z toho jsme sice vyhráli jen jednu, ale ocenili jsme spoustu nových rad, které jsme dostávali od skvělých rozhodčích. Jako bonus jsme získali prohlídku našeho hlavního města Prahy, které jsme si ve volném čase mohli projít.  

A třešničkou na dortu byla pondělní finálová debata, která se konala v budově Senátu Parlamentu ČR. Mnoho z nás hodnotilo tuto zkušenost jako velmi silný zážitek a někteří si doteď pamatují, na místě kterého senátora či ministra seděli, nehledě na to, že jsme mohli sledovat ty nejlepší debatéry v akci. Vyvrcholením finále bylo vyhlášení nejlepších týmů a řečníků. Milým překvapením bylo, že Pavlína Zádrapová z AG obsadila skvělé páté místo v žebříčku nejlepších nováčků v Debate Legue.

Já osobně jsem si tento výlet do Prahy velice užila. Odnáším si z něj spoustu krásných zážitků a mnoho zkušeností. 

Lucie Janíková
4465

Před budovou Senátu ČR

 4465

Součástí debaty jsou křížové otázky

 4465

Jedna z pohárových debat

 4465

Začíná finálová debata v Senátu ČR

 

4469

Pavlína Zádrapová zabodovala mezi řečníky anglické debatní ligy

 4465

Před budovou Senátu ČR