11. listopadu 2022 začal na Gymnáziu Hello první turnaj nového ročníku debatní ligy a DKAG si nenechal ujít příležitost pracovat na svých argumentačních dovednostech. Do Ostravy se vypravily hned dva týmy: zkušenější teta éťa a služebně i věkem mladšíClosed Gate.

Co je čekalo kromě pěti náročných debat, z nichž dvě byly připravené (teze Náprava pachatele by měla být hlavním účelem trestu) a tři nepřipravené? Spousta práce i spousta legrace: „Určitě nemluvím jenom za sebe, když řeknu, že jsme se hodně nasmáli a moc si víkend užili. I po debatní stránce bylo znát, že už nějakou dobu na turnaje jezdíme, a většina debat byla opravdu příjemných a povedených,“ řekla o turnajovém víkendu Pavlína Zádrapová. Ostatní byli spokojení, že si vyzkoušeli nové věci (jako např. Patrik Haderka, který načerpal mnoho nových zkušeností na pozici třetího řečníka) a ocenili přátelské prostředí.     

A jak vyhodnotila účast AG klubu na turnaji trenérka (a zároveň turnajová rozhodčí) Anežka Navrátilová? „Naše týmy mají neuvěřitelnou pochvalu za to, že nic nevzdávají a učí se dál debatním dovednostem. Nováčci jsou stateční, že zvolili nejrychlejší cestu, jak se naučit debatování, a jeli na první turnaj. Starší chválím i za neutuchající humor a vzájemnou podporu.“ 

Aranka Řezníčková

4844

4844