O pěveckých kvalitách sboru napovídá náročný program na desítkách koncertů a festivalů u nás i v zahraničí (Berlín 93, Paříž 93, 96, 98, Punat 96 a Zwolle v Holandsku 96), na kterých získal řadu ocenění. Sbor získal dvě stříbrné medaile 97, zlatou medaili 98 z mezinárodní soutěže Iuventus mundi cantat Olomouc, zúčastnil se 40. festivalu sborového umění Jihlava 97 a mj. 3. mezinárodního festivalu Musika Sacra Skoczóv 98.

Mezi největší úspěchy patří bezesporu vítězství v mezinárodní soutěži katedrálních sborů a pěveckých škol ve francouzském městě Saint-Quentin v roce 2000. K 10. výročí založení školy natočil sbor CD Salve Regina. V rámci projektu s Egbert gymnáziem v Münsterchwarzachu v Německu sbor nastudoval a realizoval koncertní provedení mše s orchestrem „Benedictus Messe“ od Markuse Bizenhöfera, napsané tímto současným autorem ke 100. výročí obnovení kláštera. V červnu 2012 se sbor AVE zúčastnil koncertního zájezdu a soustředění v Chorvatsku.

Za zmínku určitě stojí vystoupení na Festivalu gymnaziálních souborů v Otrokovicích a účast v celostátní přehlídce středoškolských pěveckých sborů Opava Cantat. Vytříbená hlasová kultura je zárukou pravidelné účasti na celonárodní pouti 5. července na Velehradě. Tato pontifikální mše, koncelebrovaná českými i zahraničními biskupy, je pravidelně vysílána v přímém přenosu českým rozhlasem a českou televizí.

Sbor se v listopadu 2017 účastnil osobní audience u papeže Františka v Římě. Poté uspořádal koncert v českém Nepomucenu pro hosty a studenty. Vše s velkým ohlasem.